Velikonoční poselství OSN: Migrace je nevyhnutelná, žádoucí, nezbytná

0
Foto: FT

Zatímco vyhledávač Google se letošní Velikonoce rozhodl ignorovat a svou hlavní vyhledávací stránku nevyzdobil vejci, ačkoliv tuto stránku přizpůsobuje pokaždé, když se koná nějaký nekřesťanský svátek, OSN si Velikonoce připomněla. Ale jen proto, aby Velikonoce slavícím křesťanům podstrčila poselství o “těch, co jsou ve světě v krizi”.

A vedle toho poslala vzkaz, že migrace je nevyhnutelná, je žádoucí a je také nezbytná. V manipulativním videu ukazuje na jednu stranu trpící a zneužívané migranty a na druhou ty samé migranty, kteří prý přinášejí dovednosti a jsou úspěšní. A připomíná, že v tuto chvíli je ve světě v pohybu 244 milionů migrantů.

Ano, víme o nich. Celá západní a severní Evropa čelí masivní vlně kriminality všeho druhu a země jako Švédsko raději odmítají vést statistiky o etnicitě pachatelů, aby nedaly do rukou kritiků pádné argumenty. Státní kasa se svíjí v křečích, protože většina migrantů je na nějaké formě dávek. Londýn poprvé za více než 200 let překonal ve zločinu New York a druhé největší britské město Birmingham na tom není o moc líp. V Německu se po ulicích nahánějí gangy cizinců s mačetami a ve Vídni policie podniká razie v centru města, aby zakročila proti zločineckým skupinám migrantů.

Jen ve střední Evropě je klid. Tak si ho nenechme vzít.

Komentáře

komentáře