Dvojice muslimů, která vtrhla do kláštera a požadovala konverzi řádových sester, nemusí do vězení

0
Ilustrační foto

Dva muži, kteří ve Verdunu vpadli do kláštera a varovali přítomné řádové sestry, že buď konvertují k islámu, nebo skončí v pekle, nemusí do vězení. Důvodem shovívavosti soudu byla prý jejich psychická porucha.

Žaloba nicméně požadovala za “psychologické násilí” vůči sestrám alespoň podmíněný trest.

“Mezi vaším jednáním a terorismem není žádná spojitost,” prohlásil předseda soudu. “Výrazy, které jste použili, sestry znepokojily, ale nejedná se o radikální názory, ani jimi sestry neměly být zastrašeny.”

Dvojice v listopadu loňského roku zazvonila na dveře kláštera a oznámila, že chce diskutovat o náboženství. Ve chvíli, kdy se dostali dovnitř, začali tvrdit, že “islám napravuje učení, které křesťanství překroutilo,” vypověděla u soudu jedna ze sester.

Bělovlasá sestra se u soudu na dvojici obrátila se širokým úsměvem a řekla, že tvrzení muslimů jí neznepokojilo, protože její víra jí říká něco jiného, než tvrdili oni.

Dvojice v klášteře ještě narušovala večerní modlitbu svou vlastní hlasitou modlitbou. U soudu se ovšem hájili tím, že si před vstupem zuli na znamení respektu boty. Jeden z nich ovšem přiznal, že během návštěvy přistoupil k jedné ze sester a pošeptal jí do ucha: “Pokud nekonvertuješ, skončíš v pekle.”

Komentáře

komentáře