EU: Pašování lidí do Evropy je sofistikovanější, hrozba teroru je vysoká

0
JORGE GUERRERO

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, přiznal, že se Evropské unii nedaří zamezit pašování lidí a že hrozba teroru zůstává vysoká. Dobře organizované skupiny pašeráků prý zařizují stále víc převozů migrantů přes západní Balkán.

Ve své řeči v Evropském parlamentu v minulém týdnů varoval, že nekontrolované příchody migrantů z Alžírska a Tuniska představují bezpečnostní obavy. Vyzval k většímu zapojení EU, a nikoliv národních států, v řešení tohoto problému. Což je ovšem podivný postup, protože politika EU uvažuje o tom, že migrace je pro Evropu nutností. Řeší se jen její výše a nikoliv její zastavení.

Ačkoliv migrace z Libye poklesla, zvýšily se čísla z Tuniska a počet příchozích do Španělska je dvojnásobný. Nicméně celková čísla jsou prý o 62 procent nižší, než loni.

Z prohlášení z minulého týdne vyplynulo, že nejvíc nově příchozích je ze zemí subsaharské Afriky, konkrétně západní Afriky. Což jsou země s nejnižším průměrným IQ na světě.

“Pašování lidi z Nigérie dělá v posledních letech strážcům zákona starosti v celé EU. Ačkoliv pašování lidí z Nigérie zásobuje evropský trh se sexem už desetiletí, vysoký nárůst počtu nigerijských žen v Itálii a také ve Španělsku postavil tento fenomén do nového světla.”

Komentáře

komentáře