Domů Pevnost Evropa Facebook zablokoval stránku, která sdílela slova exprezidenta Václava Klause

Facebook zablokoval stránku, která sdílela slova exprezidenta Václava Klause

0
Václav Klaus s maďarským premiérem Orbánem. Foto: vaclavklaus.cz

Stránka na Facebooku, která si říká Voice of Europe a má 157 tisíc fanoušků, byla na 30 dní suspendována (nemůže zveřejňovat žádný obsah) za sdílení slov bývalého českého prezidenta Václava Klause.

Důvodem k suspenzi byl zřejmě titulek, který Klause cituje, respektive jeho knihu Europe All inclusive. Tedy, že “migrační krize je srovnatelná s barbarskou invazí starověkého světa, která způsobila krok zpět v rozvoji Evropy a kontinent se z ní vzpamatovával několik století”.

Ale titulek nebyl vše. Stránka dále citovala jeho slova, že “Evropa je oslabena levicovou utopií, která propaguje ideu masové migrace a snaží se z Evropanů udělat závislé klienty”. Podle Klause není migrační krize zdaleka u konce a krize je podle něj “vážně podceňovaný fenomén”.

Evropské elity prý hájí “sebevražedné ideologie multikulturalismu”, které “propagují ideu, že migrace je lidské právo, a že právo migrovat vede k dalším právům a nárokům včetně sociální podpory pro migranty,” píše Klaus.

Podle Klause příliv migrantů nezasáhne elity nebo jejich rodiny. Zatímco oni bezpečně schvalují, aby velká část jejich lidí trpěla, je nepravděpodobné, že jim se něco stane, protože žijí daleko od oblastí, ve kterých žijí migranti.

A poslední slova, která vedla k suspenzi stránky, jsou ta, že podle Klause jsou elity klidné, že “po nich nepřijde potopa” s odkazem na biblickou hrozbu záplav v případě hříchu lidstva.

Komentáře

komentáře