Domů Pevnost Evropa Naděje: Švédští demokraté jsou nejpopulárnější stranou mezi švédskými mladými

Naděje: Švédští demokraté jsou nejpopulárnější stranou mezi švédskými mladými

0
Předseda SD, Jimmie Åkesson

Antimigrační a vlastenecká strana Švédští demokraté (SD) je nejpopulárnější stranou mezi Švédy ve věku 18 až 34 let. Nový průzkum tak potvrzuje trend, který je patrný v celé Evropě. Mladí jdou doprava a národně.

SD jsou s 19 procenty první před Stranou středu, která má 18 procent.

V dalších věkových skupinách se SD také umístili dobře, včetně lidí starších 55 let, kde sice skončili za vládnoucími sociálními demokraty, ale s 24 procenty.

Ačkoliv starší lidé v Evropě obecně volí strany sociálně konzervativní a tradiční, protože o nějakých sociálních experimentech vědí své, ve Švédsku může být důvodem fakt, že mnozí důchodci ztrácejí bydlení díky nedostatku bytů způsobeným přílivem migrantů. Problém je i kriminalita, kdy starší člověk v některých oblastech velkých měst nemá šanci nestát se terčem gangů.

Šéf SD Jimmie Åkesson slibuje, že všichni, kdo jsou ve Švédsku, ale nemají v něm co dělat, a nepotřebují mezinárodní ochranu, budou navráceni do svých zemí tak rychle, jak je to jen možné.

Švédsko ale potřebuje kompletní obrodu, nejen vyřešení situace s nelegálními migranty. Pokud se má Švédsko stát znovu velikým, musí zlomit nadvládu rovnostářských aktivistů v institucích a nabídnout místo globalismu nacionalismus.

Komentáře

komentáře