Facebook dal před volbami v zemi švédským úřadům zvláštní pravomoci pro mazání obsahu na síti

0
Foto: building43

Facebook udělil švédským úřadům zvláštní pravomoci k odstranění takzvaných “falešných účtů” kvůli přicházejícím volbám tento rok.

Národní agentura MSB dostane přednost při mazání obsahu, který je označen jako závadný. Jinými slovy, pokud dojde ze strany agentury k označení nějakého obsahu na Facebooku, administrátoři této sociální sítě obsah smažou.

Na kroku prý spolupracují všechny hlavní švédské strany. Agentura tvrdí, že zatím byla pravomoc využita jen jednou a to prý v případě, kdy někdo vytvořil falešnou stránku této agentury. Ta kontaktovala Facebook, ten prý potvrdil, že jde o falešnou stránku, smazal ji, a v zajímavém kroku přesměroval fanoušky falešné stránky na stránku pravou.

Facebook pro švédský tisk potvrdil, že s MSB spolupracuje, ale více to komentovat nechtěl.

Švédská veřejnost má nyní dvě možnosti. Buď agentuře její verzi “sežrat” i s navijákem a věřit tomu, že pravomoc bude sloužit jen k mazání účtů, které se vydávají za někoho jiného, nebo něco jiného. Nebo se může začít bát, že se před volbami nedostane k žádnému alternativnímu zpravodajství, které není pod kontrolou establishmentu, a které by mohlo mít vliv na výsledky voleb. V těch mají velikou naději Švédští demokraté a jejich úspěch by byl pro švédský establishment ranou, ze které by se už nemusel vzpamatovat.

Komentáře

komentáře