S Trumpem tváře stážistů v Bílém domě znovu zbělaly

0

Americká média řeší “skandál“, když došlo na porovnání fotek stážistů v Bílém domě za éry Obamy v roce 2014 a v éře Trumpa v roce 2018. Pouhým okem je poznat, že na Obamově starší fotce byli stážisté více rasově rozmanitější. Je to jakoby Trump naplňoval heslo, kterým bílí američtí nacionalisté vyjádřili před jeho zvolením své naděje – tedy Make America White Again.

Takto vypadali Obamovy stážisté před 4 lety. Zdálky, odhadem, lze na fotografii napočítat nejméně 58 nebílých stážistů.

Pokud učiníte stejné počty u Trumpovy fotky, která je v titulku tohoto článku, dojdete k číslu 7. A většina nebílých jsou v tomto případě Asiaté severovýchodního typu. Rozdíl je zřejmý.

Stážisté se do Bílého domu hlásí dobrovolně na základě formuláře na příslušné stránce. Ačkoliv jedním z důvodů může být nižší zájem nebílých pracovat v Bílém domě pod člověkem, který podle nich fanaticky nehájí jejich “práva”, dalším důvodem může být i jejich neupřednostňování při výběru. Amerika posledních několika desítek let je postavena na tzv.pozitivní diskriminaci, která upřednostňuje nebílé kandidáty na úkor bílých bez ohledu na kvalifikaci.

Tedy rasovou podobu Trumpových stážistů můžeme přikládat buď tomu, že se nebílí do Bílého domu jednoduše hlásí méně, nebo že bílí měli vyšší kvalifikaci a Trumpovi lidé neuplatnili pozitivní diskriminaci.

Každopádně Trumpova fotka je milá a hřeje u srdce.

Komentáře

komentáře