Belgická islámská politická strana vyhlásila svůj cíl – 100 procentní islámský stát

0

Belgická islámská politická strana Partij Islam posílá do blížících se regionálních voleb kandidáty do 28 obcí a vyhlásila, že jejím cílem je vytvoření islámského státu, ve kterém budou muži a ženy jezdit v oddělených autobusech.

Partij Islam má dobré šance v oblastech s vysokým počtem muslimů, jako je například Molenbeek nebo Anderlecht, kde už strana nějaké zastoupení má.

Radní v Anderlechtu Redouane Ahrouch, který je zároveň pokladníkem strany, pro belgická média řekl: “Naším cílem je stoprocentní islámský stát.”

Ahrouch, který v Anderlechtu také pracuje jako řidič autobusu, říká, že si mu mnoho žen stěžovalo, že je muži sexuálně obtěžovali a dotýkali se jich (jací muži?). Jeho řešením problému je rozdělit veřejnou dopravu podle pohlaví, aby mohly mít ženy vlastní autobusy.

Strana také trvá na tom, že by ženám mělo být dovoleno nosit islámský závoj kdekoliv chtějí, a že všechny školy v zemi by měly být donuceny ve školních jídelnách nabízet jídla, která jsou halal. Evropský soud pro lidská práva loni potvrdil belgický zákaz nošení islámského závoje na veřejnosti.

Belgický vládní sekretář pro azyl a migraci Theo Francken na postoje strany zaútočil: “Ženy v jejich šaría světě nemají práva. A začíná to oddělenou veřejnou dopravou. Jsem touto islámskou stranou znechucen. Plive na Evropu.”

Zatímco dnes jsou fantazie islamistů v Belgii ještě stále jen fantaziemi, demografický vývoj naznačuje, že tomu tak nemusí být dlouho, a stanou se realitou. Středoevropan upozornil na to, že do 20 let budou například Antverpy mít většinově nebelgickou populaci.

Komentáře

komentáře