Útok autem v Německu do lidí na výročí stejného útoku před rokem ve Stockholmu

0

Přesně rok poté, co islamista v dodávce ve Stockholmu zabíjel chodce, se dnes podobný útok stal v německém Münsteru. Ačkoliv podle svědků prý útočník – muž, při útoku nic nekřičel, a zatím nebyla zveřejněna jeho identita, podle okolností je jasné, že útok byl úmyslný.

Asi před hodinou, okolo páté hodiny odpoledne, si lidé vychutnávali sluneční odpoledne a posezení ve známé hospodě Kiepenkerl v historickém centru města. Do sedících lidí, kterých tu bylo mnoho desítek, v jednu chvíli najelo rychle jedoucí auto, jehož řidič se po zastavení okamžitě zastřelil. Kromě něj jsou na místě nejméně tři mrtví a nejméně 20 zraněných, z toho prý šest těžce.

V autě, šlo o dodávku, byl podle policie také nalezen podezřelý předmět, zřejmě něco, co připomíná bombu, což byl také důvod, proč policie celou oblast uzavřela. Pokud šlo o bombu, útočník chtěl zřejmě napáchat co nejvíce škod, ale bombu se mu nepovedlo odpálit, tak se zastřelil.

Plánuje německá vláda zakázat dodávky, tak jako chce část americké veřejnosti po každé střelbě zakázat střelně zbraně? Zřejmě ne. Lidi nezabíjejí ani dodávky, ani zbraně, ale jiní lidé. Pokud chce Německo zabíjení omezit, cesta nepovede skrz omezení dodávek, ale přes jiná omezení.

Komentáře

komentáře