Švédské tajné služby zpracovávají informace o teroristických hrozbách každý druhý den

0

Švédská bezpečnostní a zpravodajská agentura Sapo tvrdí, že každý druhý den dostává tip na nový teroristický útok. Celkem agentura zpracovává měsíčně 6000 různých zpráv.

Fredrik Hallström, zástupce ředitele odboru, který zpracovává ideologicky motivované podezřelé, řekl, že si nemyslí, že by agentura selhala v odhalení nebezpečí ze strany útočníka ve Stockholmu přesně před rokem, ale že agentura jednoduše dostává tolik tipů, že prioritu měly jiné.

“Přibližně každý druhý den přichází hrozba útoku,” řekl. Informace, které agentura měla o stockholmském útočníkovi a neúspěšném žadateli o azyl Rakhmat Akilovi, prý nebyly natolik průkazné, aby byla podniknuta akce. Včera to byl přesně rok, kdy tento muslimský imigrant s dodávkou velkou rychlostí v centru města najel do chodců.

Jedna věc je počet tipů, které agentura dostává, a který je zjevně nad její síly, a druhá počet islámských extremistů, kteří se v zemi nacházejí a kterých je prý okolo 2000. Těžko tajnou službu obviňovat z toho, že nemá sílu a prostředky hasit to, co napáchal liberální švédský establishment, když tyto lidi do země pustil a umožnil jim v podstatě nerušeně existovat.

Komentáře

komentáře