Anglická vládní kulturní organizace “Historická Anglie” najímá nováčky. Podmínka? Nesmějí být bílí.

0

Představme si odbor při českém ministerstvu kultury, který se zabývá českou historií a kulturními zvyky, jak dává do novin inzerát, že nabírá zájemce na pozice nováčků, ale má jednu podmínku. Nesmějí to být bílí Češi.

Přesně to se děje v Anglii. Státní organizace “Historic England” zveřejnila inzerát hledající čerstvě nebo nedávno dostudované vysokoškoláky, a pro ilustraci je už začátek inzerátu doplněn obrázkem muslimky v hidžábu. Komu to ještě není jasné, pro toho je pak pokračující text inzerátu.

“Pokud máte zájem o získání zkušeností a dovedností v (oblasti kulturního) dědictví a identifikujete se jako černí, Asiaté nebo jiné etnické minority, podívejte se, jak se můžete přihlásit.”

Inzerát vysvětluje, že pravicová konzervativní vláda v roce 2016 vyzvala státní instituce, aby více diverzifikovaly své zaměstnance. A protože zaměstnanci kulturního odboru zajímající se o historickou Anglii mají barevných zaměstnanců nedostatek, udělá se to, že se zamezí vstup bílým a budou se najímat jen barevní.

Ve vrcholu absurdity tak státní organizace bádající v anglické minulosti nepřijímá jako zaměstnance Angličany. A to je konečně výsledek demografických změn, ke kterému dojde všude, kde se počty domácí populace začnou snižovat. Pokud něco podobného dovolíme u nás, může se nám stát, že jednou bude ministerstvo kultury hledat zaměstnance provádějící výzkum okolo Husitů, a pozice bude otevřena jen pro Nigerijce. Například.

Komentáře

komentáře