Bílí nacionalisté v USA se postavili proti Trumpovi kvůli možné válce se Sýrií

0
Rok staré foto z demonstrace ve Washingtonu

Ačkoliv bílí američtí nacionalisté jsou obvykle tou nejsilnější oporou politiky Donalda Trumpa, v jednom s ním tvrdě nesouhlasí. A stejně jako před rokem, když došlo k chemickému útoku v Idlibu, který nesl všechny stopy falešné vlajky, a Trump nechal zničit syrskou leteckou základnu, jsou proti němu nyní, když hrozí válkou kvůli dalšímu chemickému útoku, který lze Assadovi opět přiřknout jen s velkými obtížemi. Viz. video.

Všímá si toho i izraelský list Haaretz. Ten zmiňuje například Richarda Spencera, který věří, že Trump je do agrese vůči Sýrii manipulován tzv.Deep state. Deep state je termín pro svět uvnitř americké politické scény, který je tvořen z bývalých i současných politiků, lobbistů a zájmových skupin, který má na americkou politickou scénu vliv bez ohledu na to, kdo vyhrál volby. Mnozí tvrdí, že vliv Deep state je natolik silný, že s ním nemůže nic dělat ani Trump, který v prezidentské kampani slíbil, že “bažinu” ve Washingtonu vyčistí. A stejně jako před rokem, kdy Trump oznámil konec operací v Sýrii a hned na to došlo k útoku v Idlibu a operace pokračují, i tentokrát minulý týden Trump oznámil stahování Američanů ze Sýrie a došlo k útoku na předměstí Damašku.

Kritika Trumpa se zvýšila po pondělním útoku na základnu v Sýrii, který byl nejprve přisuzován Američanům, ale ti jej popřeli a Rusové z něj nyní viní Izrael. Jak plyne z následujícího videa, pro Izrael je větším nepřítelem Sýrie, než islámští hrdlořezové z Al-Kajdy.

Téměř celá krajní pravice věří, že chemický útok u Damašku není dílem Assada, který jím nemá vůbec co získat – jen ztratit, a obviňuje Izrael, že se snaží USA vmanipulovat do další války na středním východě. Konečně příspěvky předních aktivistů na Twitteru, které vyzdvihují Assada jako bojovníka s islamisty a ochránce křesťanů, a naopak odsuzují tzv.spojence USA, jako je Saudská Arábie.

Komentáře

komentáře