Tažení proti bílým v Británii pokračuje. Deník Telegraph už přijímá jen nebílé uchazeče.

0

The Daily Telegraph, britský deník, který vychází od roku 1855 a ještě pamatuje velikost britského impéria, kdy bílí Britové civilizovali tehdejší mimoevropský svět, se připojil ke kampani, jejímž cílem je dostat bílé lidi z médií. Dosud byla v této aktivitě vpředu hlavně BBC, ale zdá se, že jde o celobritský trend. Staré bílé novináře si asi ještě v redakcích nechají, pokud budou psát řádně politicky korektně a sebemrskačsky, ale na nové pozice už mohou nastoupit jen nebílí.

Konečně důkazem je toho stránka s otevřenými pozicemi do Telegraphu, které se objevily na stránkách Creative Access. To je agentura, která hledá britským médiím zaměstnance. Pro Telegraph je tu aktuálně vypsáno šest nových pozic, ale také se hledá někdo, kdo bude pracovat na sociálních médiích pro Greenpeace. Zde je screen hlavní obrazovky.

Pokud u jakékoliv pozice, tedy i u Greenpeace, kliknete na detaily, dozvíte se vše důležité jak o společnosti, tak o nabízené pozici. Pokud ale sjedete až na samý konec inzerátu, a jste bílá žena nebo bílý muž, víte, že v moderní Británii už pro vás není místo. Pozice je totiž otevřena jen pro nebílé uchazeče.

Ale možná to Britům tak vyhovuje, pokud s tím doteď nic neudělali. U nás by něco takového nikdy neprošlo. Za žádnou cenu.

Komentáře

komentáře