Vtip týdne: EU varuje Maďarsko, že nedopustí vznik diktatury.

0

Je to až k smíchu, když politická instituce, která tolerovala použití násilí vůči separatistům v Katalánsku, chce omezovat svobodu slova na internetu, a zavírá lidi za nacionalistické projevy, mluví o tom, že nedopustí vznik diktatury. Přesto se to děje a to v souvislosti s demokratickým volebním výsledkem v Maďarsku, kde strana premiéra Orbána přesvědčivě zvítězila.

Vice-prezident Evropské komise Frans Timmermans v pondělí ve Varšavě řekl: “Viděl jsem Evropu v několika různých podobách,” a připomněl dobu, kdy bylo Polsko i Maďarsko socialistickými diktaturami.

“Jste ve věku, že jste to nezažil,” řekl novináři. “My Evropané máme povinnost zajistit, že už ani nikdy nezažijete, a ani mé děti.”

Ze strany Timmermanse tak jde o špatně skrývané vyjádření směrem k Maďarsku, které má ke skutečné diktatuře daleko. Konečně, na rozdíl od byrokratů v EU byl Orbán Maďary zvolen. A to s dost výrazným náskokem. Maďarsko nezavírá své občany do vězení za nesouhlasné názory s vládní politikou. Což neplatí o mnoha zemích západní Evropy, které jako “rasisty, xenofoby a islamofoby” své občany zavírají. EU direktivně a bez diskuse zavádí své socialistické a globalistické experimenty na státy celého bloku, zatímco Maďarsko zorganizovalo celonárodní plebiscit, ve kterém se lidé měli vyjádřit k migraci a Sorosovi. Teprvé po kladném přístupu k vládní politice vláda podnikla krok směrem k “anti-Sorosovskému” zákonu, který má omezit financování neziskovek ze zahraničí a zprůhlednit tak jejich agendu.

Kdo je tu tedy diktatura?

Komentáře

komentáře