Počet pobodaných dětí v Anglii vzrostl o 63 procent

0
Ilustrační foto

Počet dětí mladších 16 let ošetřených s bodnými zraněními zaznamenal v Anglii prudký nárůst a průměrný věk obětí klesá.

Nejnovější údaje britského zdravotnictví ukazují, že počet dětí mladších 16 let, které musely být ošetřeny s bodnými zraněními, během pěti let vzrostl o 63 procent. V roce 2017 bylo takových dětí v Anglii 285, skoro jedno denně. V roce 2012 jich bylo 175, což je skoro přesně jedno za dva dny. V České republice máme takových případů minimum a když k nim dojde, jsou na titulních stranách. V Anglii už si na to zvykají.

Nejvíce zasaženou věkovou skupinou jsou patnáctiletí, u kterých došlo až k 85 procentnímu nárůstu.

Nejvíce zasaženou oblastí je pochopitelně multikulturní Londýn, kde počet Angličanů již klesl pod 50 procent a město se stále víc stává domovem cizinců, často muslimského vyznání. Konečně dnes ráno došlo k dalšímu pobodání, které pozornosti Londýňanů neuniklo, protože k němu došlo během dopravní špičky ve stanici metra Stratford station ve východním Londýně.

Stanice Stratford leží ve čtvrti Newham. Během posledního sčítání lidu v roce 2011 zde Angličanů mělo žít už jen 16,73 procent. Odhady z roku 2016 říkaly, že toto číslo je už jen 13,5 procent. Dnes je zřejmě ještě nižší. Je to zajímavé, protože v 70.letech byl Newham baštou britské Národní fronty, která zde dosahovala velmi dobrých volebních výsledků. Nicméně demografie je mocná zbraň a bílí v Newhamu dnes, po 40 letech, už jednoduše nejsou.

Komentáře

komentáře