Policie ve Stockholmu našla velký sklad bojových zbraní patřících imigrantským gangům

0
Foto: SCANPIX-SWEDEN

Švédská policie objevila během razie na jihu Stockholmu sklad “bojových zbraní”, ve kterém byly automatické a lovecké pušky, munice a drogy.

Stockholmská policie uvedla, že zbraně našla v garáži ve Skärholmen v neděli večer. V tiskovém prohlášení policie prohlásila, že zbraně našla v zaparkovaném autě a v souvislosti s razií zatkla jednoho muže.

“V autě byly kromě jiného nalezeny zbraně, které se používají ve válce. Také jsme našli výbušniny, lovecké pušky, pistole, munici a několik kil narkotik různého druhu,” řekl Jonas Lindberg, který má vyšetřování na starosti.

“Vyšetřování teprve začíná, důkazy ukazují na jistou zločineckou síť. V tuto chvíli nemohu říct víc, ale je extrémně pozitivní, že jsme jedním zásahem dostali z ulice tolik zbraní a drog. Ve špatných rukách by nadělaly mnoho škody,” dodal.

Kriminální gangy ve velkých švédských městech jsou z naprosté většiny tvořeny imigranty. Tyto gangy spolu navzájem soupeří a své teritorium chrání jak před konkurencí, tak i před policií.

Jen v roce 2017 došlo v oblasti Stockholmu ke 129 případům střelby a stejně tak došlo k navýšení střelby i v jiných oblastech.

Komentáře

komentáře