Islamistka chycena se seznamem 2626 příslušníků francouzské tajné služby

0
Foto: AFP

Islámská extremistka byla zadržena s USB diskem, na kterém byl seznam identit 2626 příslušníků francouzské tajné služby DCRI.

Žena, identifikovaná jako Mina B., již byla francouzské tajné službě známa a byla umístěna na takzvaný Seznam S. Jak se zdá, známost to byla oboustranná.

Mina byla úřady vyslýchána již loni v dubnu kvůli svému napojení na jinou extremistku, Sanu O., kterou v roce 2016 měla ubytovat a financovat. Sana se v tom roce pokusila dostat do Sýrie a připojit se k IS, ale dvakrát se jí to nepovedlo a poté jí byl zneplatněn pas.

Policie proti Mině nedávno zahájila jiné vyšetřování, ze kterého vyplynulo, že byla v kontaktu s islámskými extremisty ve Francii.

Na USB disku byly identity tajných agentů, které byly aktuální v roce 2008. Seznam byl na disku smazaný, ale vyšetřovatelům se složka podařila obnovit.

Na seznamu byla jména, čísla a zařazení každého agenta.

Mina je nyní vyšetřovaná ve spojení s útokem z roku 2016, při kterém byli ve svém domě islamistou Abballou ubodáni dva policisté – manželé Salvaingové. Jejich jména na zadrženém seznamu ovšem nebyla a právník Miny její jakýkoliv kontakt s Abballou popírá.

Komentáře

komentáře