Šéf Muslimské světové ligy po Evropě požaduje boj s islamofobií a integraci muslimů do společnosti

0
PHILIPPE HUGUEN

Evropa prý musí zvýšit své snahy na integraci muslimů a vymýcení nenávistných projevů motivovaných náboženstvím, řekl šéf Muslimské světové ligy Mohammed al-Issa.

“Věříme, že evropské země, kde je nyní mnoho diskuse, a také další země na světě, potřebují zavést asimilační programy a kriminalizovat nenávist a odpor k věřícím, protože to ohrožuje bezpečí komunity,” řekl v rozhovoru.

Bez dalších detailů tento bohatý Saud tiskové agentuře sdělil, že liga má “programy, které zavádějí národní asimilace a které mohou odvážně a účinně konfrontovat všechny formy extremismu, stejně jako speciální programy, které zmaří snahy o infiltraci muslimské komunity.”

Liga, která je považována za propagátora saudské wahhábistické ideologie, která je základem džihádu, je v Evropě velmi aktivní a to především v zemích s vysokým počtem muslimů, jako je Británie a Francie.

Al-Issa řekl, že liga vkládá všechny své zdroje do boje s “extremismem nesprávně označeným za islám, a opačným extremismem nazývajícím se islamofobií”, které označil za “síly zla ohrožující globální bezpečnost lidstva”.

Kritici ovšem tvrdí, že učení v mešitách, které kontroluje liga, propaguje nenávist. Belgická vláda minulý měsíc zrušila pronájem nejstarší mešitě v zemi, v jejíchž prostorách docházelo k aktivitám napojeným na násilný radikalismus.

Komentáře

komentáře