Moskva obvinila z útoku v Sýrii Británii

0
Ruský ministr zahraničí Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes prohlásil, že ruští experti “nenašli žádné stopy po chemických zbraních” na místě útoku v Dúmě. Obvinil zahraniční tajné služby z toho, že útok zfalšovaly, aby získaly záminku k akci proti Sýrii a diskreditaci Ruska.

“Máme nezvratné důkazy, že šlo o další nahranou událost, a že tajné služby jistého státu, který je nyní v čele rusofóbní kampaně, byly v této sehrané události zapojeny,” prohlásil Lavrov v Moskvě.

Ruská armáda později upřesnila, že ze zfalšovaného útoku podezírá Británii.

Ruské ministerstvo zahraničí zprávy o chemickém útoku v Dúmě odmítlo jako “fake news”, které šíří tzv.Bílé helmy. Rusové Bílé helmy a “další pseudo-humanitární organizace sídlící v Británii a USA” obvinili ze spolupráce s teroristy na vyprovokování vojenské akce proti vládě prezidenta Assada.

Bílé helmy nejsou jediným zdrojem toho, že se v Dúmě něco stalo. S různými reporty a důkazy přicházejí další syrské opoziční skupiny a s výsledky vzorků obětí přišli i Američané. Obě strany nyní vedou informační válku o tom, co se skutečně stalo či nestalo, ale pravdu mohou odhalit jen nezávislí mezinárodní experti, které Assad i Rusové vítají a zvou, aby na místě útoku provedli průzkum toho, co se skutečně stalo a pokusili se zjistit, kdo je pachatelem.

Lavrov také varoval před eskalací napětí v Sýrii, které by jen vedlo k libyjskému a iráckému scénáři a také novým vlnám migrantů odcházejících do Evropy.

Komentáře

komentáře