Francie a Německo se bojí nové vlny migrační krize kvůli konfliktu v Sýrii

0

Stabilita Sýrie a eliminace islamistů tamtéž je jednoduše něco, s čím se tzv.Západ v jednom šiku se Saudskou Arábií odmítá smířit. Jenže bez stability nám v Evropě dál budou dlet miliony Syřanů, kteří se do válkou zasaženého regionu nebudou chtít vrátit a žádný soud jejich deportaci nedovolí. Navíc hrozí, že pokud bomby tzv.Západu Sýrii rozvrátí ještě víc, do Evropy odejde celá Sýrie. Toho se alespoň bojí ministři vnitra Francie a Německa, Collomb a Seehofer.

Se svými obavami se svěřili ve čtvrtek při setkání v Paříži, kde Seehofer řekl: “Rádi bychom oba viděli, aby byly konflikty řešeny diplomaticky a skrze dialog. Pokračování spirály násilí zesílí problém migrace.”

Francouzský ministr vnitra Collomb se svým protějškem souhlasil: “Vidíme vše, co může spustit konflikt, a snažíme se tomu zabránit, protože tak zajistíme, že už zítra nebudou další uprchlíci… kteří by způsobovali problémy našim zemím.”

“Německo bylo před třemi lety konfrontováno s velkým migračním problémem, který se neobešel bez obtíží,” řekl Collomb a narážel na úspěch pro-národní AfD.

“Pokud dnes v Bundestagu může sedět 92 poslanců extrémní pravice, je to proto, že tyto problémy způsobily jisté obtíže v německém veřejném mínění,” dodal Collomb.

Komentáře

komentáře