Bílý farmář v Jižní Africe posekán sekerou, unesen, mučen. Přežil.

0
Ilustrační foto

Jihoafrická policie vyšetřuje další brutální útok na bílého farmáře černými z této soboty v oblasti Addo.

Farmář (63) byl napaden sekerou třemi černými útočníky, kteří na něj čekali, až se vrátí domů. Když otevíral bezpečnostní vrata, vrhli se na něj, zasadili mu několik úderů sekerou a zbili ho. Zranění naštěstí nebyla vážná, a tak jej černoši mohli vyzpovídat ohledně další farmy, kterou měl na starosti, a donutit ho, aby je dostal i na tuto farmu, kterou stejně jako tu jeho kompletně vykradli a cennosti naložili do farmářova vozu.

Během celé té doby byl farmář neustále bit a byl u toho, když černí hledali majitelku druhé farmy, pro kterou si přišli do její ložnice. Ta ale naštěstí nebyla doma.

Černí pak farmáře svázali a v jeho autě plném ukradených cenností jej odvezli k bankomatu, kde jej donutili vybrat peníze.

Kromě fyzického utrpení čelil farmář i psychickému tlaku, kdy se trojice neustále hádala, jak s ním naloží. Dva z nich trvali na tom, že musí být zabit, třetí byl proti.

Noc strávil farmář v neznámém domě, kde byl držen svázaný a nejistý, co se mu stane.

Druhý den ráno byla jeho kreditní karta opět použita pro nákup v Port Elizabeth. Útočníci se rozhodli, že ho nezabijí a odvezli ho k čerpací stanici, kde odešli a nechali ho svázaného. Muži se podařilo osvobodit a i se svými zraněními dokázal auto nastartovat a odjet pryč na druhou farmu, kterou černoši také vykradli, a zavolat si pomoc.

Sousedé, kteří přijeli, zavolali sanitku a policii. Shodou okolností byl bývalý muž majitelky farmy, Andre de Villiers, před mnoha lety před očima své rodiny brutálně zastřelen.

Komentáře

komentáře