Další dva ubodaní během 30 minut v Londýně. Američané říkají, že násilí ve městě je šílené

0
Ilustrační foto

Mladý otec od rodiny a žena byli včera v Londýně nezávisle na sobě ubodáni a počet vražd v hlavním městě Británie tento rok dosáhl již počtu 59.

První obětí byl muž neanglického jména, který byl ve svém bytě pobodán ženou, kterou znal, a po převozu do nemocnice zemřel. Jen o půl hodiny později byla v Brixtonu nalezena žena se smrtelnými bodnými ranami. I v jejím případě byl podezřelý zatčený člověk z jejího okolí.

Jak už Středoevropan informoval, Londýn tento rok poprvé od 19.století překonal v počtu vražd New York a proto se některé britské noviny ptaly Američanů žijících v Londýně, co si o tom myslí.

Adam Janeway, který žije v Islingtonu, což je na londýnské poměry čtvrť ještě relativně bílá (68 procent v roce 2011), řekl pro Evening Standard: “Netuším, co se to tu děje. Je to šílené. Lidé si tu polévají obličeje kyselinou, děti jezdí ulicemi na mopedech a kradou telefony. Nechápu, proč vaše vláda škrtá peníze pro policii.”

Učitelka s arabským křestním jménem Raniah Day, která žije v Haringey, kde Britové tvoří jen jednu třetinu, ale další čtvrtinu obyvatel tvoří bílí přistěhovalci z jiných zemí Evropy, zase říká, že má strach o ty, kdo vyrůstají na ulici. Londýn je ale podle ní mnohem více integrovaný, než New York – čti, mnohem méně bílý, což vidí jako pozitivum.

A konečně další Američanka, tentokrát čínského původu, Leslie Lee, říká, že jí Londýn připomíná New York v 70.letech, jen bez graffiti v metru a bez breakdance. Odpovědí na kriminalitu je podle ní nekompromisní přístup policie a nulová tolerance.

Komentáře

komentáře