Afgánci v Německu protestovali proti zastřelení svého krajana, který zranil zaměstnance pekárny

0

Minulý týden média informovala o tom, že muž s nožem napadl a zranil několik lidí v pekárně v německé Fuldě. Přivolaná policie tohoto muže, když se dal na útěk, zastřelila. Jeho afgánští krajané nyní protestují a tvrdí, že střílející policista musí být potrestaný.

První zprávy hovořily o tom, že pobodaní skončili dva zaměstnanci pekárny. Média netušila, jaký měl Afgánec motiv. Ten nyní částečně vystoupil na povrch a interpretace Afgánců je více než úsměvná.

V neděli se konal protest asi padesátky Afgánců z azylového centra ve Fuldě, kde zastřelený žil. Podle nich si muž prý jen chtěl koupit dvě housky, ale dostal se prý do sporu s prodavačkou, protože ještě bylo zavřeno. Aby ne, když bylo čtvrt na pět ráno. Možná fakt, že byl odmítnut ženou, Afgánce vyprovokoval k tomu, že v reakci na to kamenem rozbil výlohu pekárny. Jeho přátelé k tomu dodávají, že to samozřejmě nebylo dobré chování, ale že prý nebyl ozbrojený.

Z médií totiž vyplývá, že Afgánec neměl nůž a zranění zaměstnanců pekárny nebyla způsobena nožem. Každopádně zranění byli.

Prodavačka utrpěla šok, ale hůře dopadl řidič pekárny, který Afgánce poté, co rozbil výlohu, konfrontoval. Afgánec na něj zaútočil kameny a obuškem a těžce jej zranil. Přivolaná policie se pak také ocitla pod palbou kamenů a zasahující policistka byla zraněna. Zastřelení Afgánce možná bylo tvrdým řešením situace, ale co s ním? Měli se policisté snažit vyhýbat kamenům a snažit se jej skolit k zemi? Ne. Kulka byla na řádícího zmetka tou nejlepší odpovědí.

Afgánci to nyní celé bagatelizují a podle jejich verze policie zastřelila muže, co si jen chtěl ráno koupit dvě housky. Uvidíme, jestli levicová německá média budou tuto verzi postupně přebírat a jestli se za nějakou dobu dočkáme třeba vystavění památníků mrtvému na místě jeho zastřelení, nebo třeba přejmenování ulice. Člověk by se tomu vůbec nedivil.

Komentáře

komentáře