Afgánec v Anglii po útoku kyselinou: Je to tu stejně špatné jako doma

0

Představa Británie s jejím hlavním městem Londýnem jako bezpečně země brzy vezme za svou, jak velká města procházejí dramatickou proměnou, a šance, že vás na ulici někdo bodne, střelí, zbije, okrade, nebo vám vychrstne do obličeje kyselinu je každý den vyšší.

Vtipná je v tomto světle výpověď afgánského zaměstnance pizzerie v Harlow u Londýna, který viděl útok na lidi kyselinou, a přemýšlí, proč vlastně opustil Afghanistán, když v Británii je “to stejně špatné”. K incidentu před pizzerií mělo dojít v pátek, když zde byli dva mladíci po hádce se dvěma muži napadeni kyselinou.

Ačkoliv nikdo nebyl vážně zraněn, kyselina zasáhla mnoho lidí okolo a ti museli být na místě ošetřeni.

Afgánec vyprávěl médiím, jak odešel do Británie za lepším životem.

“Přestěhoval jsem se, protože jsem denně bojoval o život, a teď se to děje tady a to vás vede k zamyšlení, proč tu jsem? Je to tu stejně tak špatné.”

Útok se prý seběhl velice rychle a okolo byly i děti. A najednou lidé vbíhali dovnitř a kašlali a zaměstnanci pizzerie zavolali policii.

Inu, představa, že vezmete lidi z třetího světa a vsadíte je do kulis prvního světa a doufáte, že se všichni asimilují, je stejně falešná, jako myslet si, že když vsadíte Evropana do buše Jižní Afriky, že se bude živit lovem a sběrem plodů.

Komentáře

komentáře