Rvačka s levičáky na konferenci Identitářů v Anglii

0

Vypadá to, jako by se pravice a levice v Anglii už vůbec neuměla prát. Přitom Anglie je země, kde od 70.let probíhala skutečná frontová linie boje mezi nacionalistickou pravicí a anarcho-komunistickou levicí. A šlo často o masivní a především velice časté střety, kdy na jedné straně stáli straníci a aktivisté kdysi velice silné National Front, a na straně druhé rudí všech odstínů. Obě strany bojovaly o ulici tvrdě a krvavě, proto pohled na víkendový střet v Kentu mezi aktivisty teroristické skupiny Antifa a Generací identity působí spíše pateticky.

Generace identity na 14.dubna uspořádala veřejnou konferenci v Kentu. Na tuto konferenci však mobilizovala i krajní levice. Kromě obligátního žalování provozovatelům sálu, kde se konference měla konat, se na místo měli sjet i rudí militanti.

První část plánu se jim vydařila. Identitářům byl do sálu zamítnut vstup a tak jejich “konference” proběhla na venkovním parkovišti. Britský stát do země také nepustil několik zahraničních účastníků. Jedním z nich byl maďarský aktivista Abel Bodi, který nebyl vpuštěn kvůli “odporu vůči islamizaci Británie“.

Ve chvíli, kdy konference skončila, se na místě objevili zakuklení levičáci. A netrvalo dlouho a mezi oběma tábory došlo na parkovišti k celkem rozsáhlé, ale spíš legrační potyčce, kdy nejtěžším zraněním bylo pár kapek krve na hlavě jednoho identitářského aktivisty.

Komentáře

komentáře