Policisté ve Francii zadrželi zcela zahalenou ženu. Napadli je imigranti a začala mela

0

Stovky policistů musely být v neděli nasazeny ve francouzském Toulouse poté, co zde imigranti řádili a zapalovali auta. Důvodem jejich divočení bylo policejní zadržení ženy, která byla zcela zahalena v islámském rouchu. To je ve Francii zakázané.

Policie ženu požádala o doklady a když ukázala špatně okopírovanou občanku, nařídili ji, aby si sundala závoj. To žena odmítla, a prý začala volat o pomoc. Byla zatčena a umístěna do policejního vozu.

Krátce nato se na místě shromáždilo 30 místních, samozřejmě ne Francouzů, a začali po policistech házet různé předměty, což vedlo ke zranění jednoho z nich. Policisté ustoupili a stříleli do vzduchu a kromě toho použili vrhač slzných granátů, ze kterého vypálili 18 projektilů, než se jim podařilo davu uniknout.

Policie věří, že je spojení mezi tímto incidentem a řáděním v Bellefontaine a Reynerie, ke kterému došlo ten den večer.

Zapáleno bylo asi 15 aut a s výtržníky bojovalo 200 policistů několik hodin. Pro zajištění klidu muselo být vypáleno 300 slzných granátů.

Hasiči se na místo nemohli dostat několik hodin, protože výtržníci zakládali na silnici ohně. Napadli i policejní stanici v Bellefontaine.

“Střety byly extrémně násilné,” řekl jeden z policistů. “Moji kolegové byli v šoku, bylo to velmi komplikované na zvládnutí.”

Podle některých zdrojů prý důvodem násilností nebyla jen zadržená muslimka, ale i sobotní sebevražda vězně ve vězení nedaleko Toulouse.

Komentáře

komentáře