Viděl jsem pro-EU propagandu a udělalo se mi špatně

0

Web Forum 24 nečtu. Nemám na to čas a nechci se nervovat. Tentokrát jsem z nějakého důvodu udělal výjimku a klikl na článek, co sdílela kamarádka na Facebooku, která není v mojí sociální bublině. Nejdřív jsem si myslel, že to autor psal odněkud z jeskyně. Je to totiž tak odtržené od reality, že to jinak není možné. Pak mě ale napadlo, jestli v tom nebyl záměr. A taky mě napadlo, že článek pana Šafra ze srpna loňského roku rozcupuju na kousky odstavec po odstavci.

Článek začíná pokusem o ironii, jak byl pan Šafr s rodinou na dovolené a všude viděl ekonomické uprchlíky a znásilněné italské dívky a kdesi cosi. A nakonec dodává, že realita je prý vždy přesně opačná než si myslí tzv. “slušní Češi”. A začíná to.

V době, kdy si každý může přečíst lokální zahraniční tisk a na Twitteru sledovat realitu v západní Evropě, si Šafr dovolil napsat toto: Migrační krizi v drtivé většině německých, italských či řeckých měst vůbec nezaznamenáte. Kdyby vám nikdo neřekl o její existenci, tak byste si jí v západní Evropě velmi pravděpodobně vůbec nevšimli.

Kromě toho, že mi na to v Itálii žijící kamarádka dost rozčíleně reagovala následujícím vzkazem: Chtela bych vedet,KDE ten blbecek byl v italii na dovolene! Tady u nas na jihu, minochodem jedno z nejkrasnejsich pobrezi vubec cele Italie(Costa degli dei) je situace katastrofalni!!!! Existuje narizeni,ktery nikdo nikdy nerespektoval a to: 1 uprchlik na 1000 obyvatel a my v dedine o 3500 jich mame ASI 1600! Tak at mi nikdo nerika,ze kdyz sem v lete tydne dorazi na dovolenou tisice turistu,si jich nikdo nevsimne?! se stačí podívat na statistiky právě z Německa, kde se počty imigrantů a cizinců nějak evidují.

Tématu jsem se věnoval už v květnu loňského roku, kdy jsem použil grafiku německé televize ZDF. Ta zveřejnila, že v té době tvořili 21 procent obyvatel Německa cizinci. Zmíněna jsou i jednotlivá města: Berlín (28 procent), Hamburk (29 procent), Brémy (29 procent). Relativně německý je jen východ země, ale tam se cizinci stahují právě hlavně do měst, jako jsou Drážďany, Lipsko či Cottbus, a šance, že si jich nevšimnete, tu existuje pouze v případě, že se necháte odvézt do hotelu taxíkem a celou dobu si čtete noviny. Když jsem tato data zpracovával znovu v říjnu, v Brémách už to bylo 30,5 procent.

Samostatnou kapitolou je Frankfurt nad Mohanem. V článku z června loňského roku jsem použil oficiální čísla, ze kterých plyne, že 51,2 procent obyvatel Frankfurtu nad Mohanem jsou cizinci. Dnešní číslo bude vyšší. Člověk, který přijede do Frankfurtu, a nevšimne si imigrantů, byl měl urychle navštívit očního lékaře.

Zcela jistě bych se pak neřídil Šafrovým tvrzením: Drtivá většina prázdninových destinací v Německu, v Itálii, v Řecku, Španělsku i ve Francii je zcela bezpečná. Ženám nehrozí znásilnění od migrantů a pravděpodobnost, že vám někdo uřízne hlavu, je tam naprosto stejně zanedbatelná jako u vás doma.

Co se řezání hlav týče, neděje se nakonec tak často, ale ta pravděpodobnost je tam přeci jen vyšší. V Itálii by o tom mohla mluvit Pamela Mastropietro, kdyby jí gang Nigerijců nerozčtvrtil a zřejmě i částečně nesnědl. Kdy u nás naposledy někdo rozčtvrtil a snědl nějakou dívku?

A co se znásilnění týče, nevím, na co je zvykly v českých letoviscích pan Šafr, ale v Itálii mluví o epidemii, a když si na tomto webu dáte do vyhledávače slovo “znásilnění”, vyjede vám toho tolik, že se vám zamlží brýle. Vše odzdrojované. Drtivá většina z toho se v českých médiích neobjevila, proto pokud pan Šafr čerpá pouze z těchto zdrojů, budiž mu odpuštěno.

A teď už opět ke statistice. Nejdříve má slovo pan Šafr. Ano, připravte se, že potkáte muslimy. Tak jako před deseti, dvaceti nebo třiceti lety. Kdyby napsal před 40, pravdu by měl jen co se týče Paříže či Londýna, a jednalo se tehdy o dost zanedbatelná čísla. Třeba v roce 1981 žilo v celé Británii asi jen kolem 400 tisíc lidí z muslimských zemí. 10 let předtím byla jejich čísla naprosto marginální. Tedy potkávání muslimů na západě není něco, co existovalo vždy, ale děje se teprve posledních 30 let a ten trend roste. Zatímco před 30 lety jste jich potkali pár, dnes v některých částech velkých evropských měst potkáte jen je.

Paříž. Birmingham. Brusel. Opravdu nám chce pan Šafr namluvit, že tato města takto vypadala vždy?

Tvrzením přes čáru je toto: Starosta Londýna je muslim, protože si ho zvolili z větší části praví angličtí Londýňané. Pane Šafr, ti praví angličtí Londýňané Khana mohli volit jen těžko, protože už jich v Londýně moc nezůstalo. Kdo mohl, odstěhoval se na předměstí, nebo do nějaké malebné vesničky za městem či ještě dál. V roce 2011 tvořili Angličané už jen necelých 45 procent obyvatel Londýna. Dnes je to číslo ještě menší. Pokud na londýnské ulici uvidíte bělocha, s velkou pravděpodobností je to Polák.

Tvrzení pana Šafra: Naprostou lží je to, že Evropská unie prosazuje nějakou vítací kulturu. Komisař EU pro migraci s panem Šafrem ovšem nesouhlasí a říká: Evropa je příliš bílá, migrace z třetího světa bude normální, říká komisař EU pro migraci.

A konečně poslední Šafrovo tvrzení: A podobnou lží je i to, že vítací kulturu prosazují en bloc německá média. Německo je svobodná země s pluralitní politickou i mediální scénou. Což na svém videu krásně vyvrátil Tommy Robinson.

Co na to pan Šafr?

Komentáře

komentáře