Video: Židovský mladík v Berlíně zpráskán páskem mladého muslima

0

Doby, kdy v Berlíně gangy německých neonacistů naháněly cizince, nejsou tak vzdálené, jen asi 25 let, přesto je to jako tisíc let. Berlín se mezitím etnicky proměnil a ulice nyní patří gangům těch, co byli v Berlíně v 90.letech loveni. Tedy cizincům z Afriky a středního východu. A když dojde v Berlíně k napadení Žida, můžete si vsadit na to, že útočníkem nebyl Němec. Tak jako v tomto případě.

K útoku na židovského mladíka s jarmulkou došlo včera v Berlíně v parku Helmholtzplatz v Prenzlauer Berg, což opět v 90.letech bylo místo frekventované německými neonacisty, kteří se zde střetávali se svými levicovými soupeři.

Video, které natočila sama oběť, ukazuje, jak na něj útočí arabský mladík s páskem a křičí na něj Yahudi, což je v arabštině Žid. Arab, který zde byl ještě se dvěma přáteli, v útoku pokračoval, dokud nebyl zastaven kolemjdoucím.

Napadený Žid k tomu řekl:

“Vyšli jsme z domu, můj kamarád a já, měli jsme jarmulky, a šli jsme po ulici. S nikým jiným jsme nemluvili. Odtamtud se vynořili tři lidé a začali nám nadávat. S nikým jsme nemluvili, neodpovídali jsme. Takže když pokračovali v nadávkách, kamarád je požádal, aby s tím přestali, a to je rozčílilo. Tak se na mě jeden z nich rozeběhl. Cítil jsem, že je důležité to nahrát, protože jsem nevěřil, že bychom je mohli chytit, než dorazí policie. Chtěl jsem policii něco dát.”

Komentáře

komentáře