Zbourání sochy admirála Nelsona v Londýně je jen otázkou času

0

Ještě trochu více diverzity a indoktrinace a dílo se nakonec podaří. “Anglická” kulturní organizace “Historic England” před několika dny zkusila začít debatu, ve které testovala, co by veřejnost řekla na zbourání sochy admirála Nelsona v Londýně.

Tato státní organizace zveřejnila tweet, na kterém je demolována Nelsonova socha, a veřejnosti se ptala, “co dělat s kontroverzními sochami”.

Proč vadí admirál Nelson, hvězda britského námořnictva a postrach francouzských revolucionářských lodí? Byl zastáncem otrokářství. V jeho době praktiky rozšířené po celém světě. Neexistovala stát či země, která by neznala princip otrokářství, a chtělo to velikou odvahu, aby byl tento princip zničen. Je třeba zdůraznit, že zásluhu na odstranění otrokářství z většiny světa mají Evropané, kteří jej ani nestvořili, ani v něm nebyli první, ani jinak nevynikali. Pokud někdo v otrokářství měl v minulosti prvenství, byli to Arabové, kteří pořádali nájezdy na otroky nejen do Afriky, ale i do Evropy.

Historic England se z debaty stáhla s tím, že vůbec neměla v úmyslu mluvit o bourání soch, ale o tom, jak “národ” odpoví na kritiku některých veřejných monumentů. Mluvit v případě Anglie a směsce tamních etnik a ras o národu je ovšem hodně silná káva.

Připomeňme si, že je to právě Historic England, o které Středoevropan psal, že jako nováčky už přijímá jen nebílé uchazeče. Zdá se tedy, že tato organizace, která má zachovávat anglické kulturní hodnoty, je už ideově zpracovaná dostatečně. U anglické veřejnosti to bude ještě chvíli trvat. Ještě se musí pokračovat ve výměně obyvatel a každodenní propagandě. Ale ten den nakonec přijde a k soše Nelsona na Trafalgar Square v centru Londýna ty demoliční čety nakonec opravdu vyjedou.

Vypadat to bude nějak takto:

Komentáře

komentáře