Největší policejní razie v Německu proti pašerákům lidí a kuplířům

0

V dosud největší razii v historii německé federální policie bylo nasazeno 1500 policistů, provedeno 100 zatčení a prohledáno 62 objektů. Terčem razie byla organizovaná síť pašeráků lidí, která do Německa dostávala ženy nucené k prostituci.

Poměrně nečekaně je hlavní podezřelou žena. Podle obvinění měla do Německa dostat stovky thajských žen a transsexuálů a umístit je do sítě bordelů, po kterých prý rotovali, aby se co nejvíce snížilo riziko jejich odhalení.

Téměř veškerá jejich mzda šla do kapes pašerákům, aby se “pokryly náklady”. Tyto náklady se pohybovaly mezi 16-36 tisíci eur.

Vyšetřování začalo už v únoru 2017. “Jedná se o pašování lidí, sexuální vykořisťování a nucenou prostituci,” říká šéf federální policie Jens Flören.

Policie hrozbu vnímala vážně, a proti sídlu skupiny zasahovala speciální jednotka GSG 9. Riziko použití zbraní ze strany kuplířů bylo vysoké, ale naštěstí se nepotvrdilo. Tváří tvář elitním policistům s automatickými zbraněmi to vzdali.

Zásah si pochvaloval i ministr vnitra Seehofer z CSU, který nasadil tvrdou linii.

“Federální policie uspěla v provedení drsného a bezprecedentního zásahu proti celonárodní síti organizovaného zločinu,” řekl.

“Stovky mužů a žen byly vydány na milost nelidské a nespoutané lakotě pašeráků po celá léta, a tento bezohledný přístup a sexuální vykořisťování nechutných rozměrů dnes skončilo.”

Zatím není jasné, jak Německo naloží s osvobozenými prostitutkami. Ale nejsprávnějším řešením je deportace zpět do Thajska.

Komentáře

komentáře