Soros to vzdal a chce přestěhovat svou univerzitu z Budapešti do Vídně

0
Marxističtí studenti protestují proti krokům maďarské vlády vůči jejich akademii

Maďarští patrioti možná budou slavit veliký úspěch. Miliardář a člověk stojící v pozadí reálné politiky EU, George Soros, oznámil, že zvažuje odchod své Central European University z Budapešti do Vídně. Maďarská vláda již proti této levicově indoktrinační uviverzitě v minulosti vystoupila s tím, že není možné, aby vydávala zároveň maďarské a americké diplomy, když nemá v USA kampus.

O tom, co je tato univerzita zač, psal Středoevropan už před rokem.

Babiš chce Sorosovu Středoevropskou univerzitu v Praze. Je to akademie neomarxismu

Teď univerzita prohlašuje, že má plány na opuštění Budapešti a přestěhování do Rakouska, kde by mohl vzniknout nový kampus.

Éva Fodor, zastupující rektorka na univerzitě, řekla, že univerzita již podepsala pronájem ve Vídni, ale někteří stále ještě doufají, že univerzita z Maďarska nebude muset odejít, protože škola založila pobočku ve státě New York, jak požaduje maďarská vláda.

Pokud maďarská vláda nebude chtít, aby univerzita v Budapešti zůstávala, celá se přestěhuje do Vídně. Premiér Orbán médiím tento týden sdělil, že vláda o osudu univerzity bude ještě muset rozhodnout.

Každopádně ze strany maďarské vlády by bylo prozíravější, kdyby dala Sorosově akademii sbohem, a její profesoři učili o marxismu-leninismu raději v rudé Vídni, kde si s ní bude muset poradit nacionalistická vláda.

Komentáře

komentáře