Azylanti na holandské ubytovně si stěžují, že po sobě musejí uklízet toalety

0

Obyvatelé azylového centra v holandském Alkmaaru se zlobí kvůli nové úklidové politice. Uprchlíci si nyní musí čistit vlastní toalety a k jejich návštěvě potřebují klíč.

“Chtějí po nás, abychom po sobě čistili toalety a klečeli u toho na kolenou,” říká Ahmad z Palestiny. Další migrant tvrdí: “I syrské věznice jsou lepší!” Abu Barak ze Sýrie je prý v šoku a ptá se: “Je toto Holandsko?”

Toalety v zařízení nemají žádný toaletní papír. Uprchlíci k čištění používají vodu. Kvůli tomu jsou výkaly po celé místnosti.

Mluvčí azylového centra, Alet Bouwmeester, tvrdí, že nová úklidová politika souvisí se špatnou hygienou. “Idea je taková, že pokud učiníme lidi odpovědnými, věci se zlepší. Když jdete na toaletu, opustíte ji čistou, to je součást našeho programu”.

Migranti také nemají radost z nového systému zamykání. Žena v šátku, která si říká Waed, si stěžuje: “Mám dvě děti. Někdy potřebují rychle na toaletu a jak to máme s klíčem zařídit?”

Vedení zařízení se rozhodlo používat systém s klíči poté, co se migranti potulovali po budově při hledání záchoda. Podle vedení by měli používat jen toalety ve vlastním bloku.

Imigranti to nazývají “diktátorským rozhodnutím” a protestují proti tomu.

Komentáře

komentáře