Nigerijští migranti ve Švédsku praktiktují voodoo a jsou i jeho oběťmi

0
Rituál voodoo - ilustrační foto

Švédská kultura byla obohacena o nový fenomén, který je znám především z Afriky a zemí s početnou africkou populací. Voodoo.

Dvě ženy z Nigérie žijící ve Švédsku vypověděly, že byly svými pasáky v Malmö donuceny podstoupit rituál voodoo a bylo jim řečeno, že své dluhy musí splatit prostitucí, jinak jim hrozí smrt.

Ženy byly nalákány do Švédska svými nigerijskými krajany a byla jim slíbena práce. Poté, co dorazily do země, musely podstoupit bizarní rituál, který zahrnoval snědení syrového kuřecího srdce.

“Je to o tom donutit oběť splatit svůj dluh a dostat ji pod kontrolu. Je to součástí jejich zranitelné pozice. Dají se snadno zneužívat,” říká prokurátorka Helena Ljunggren.

Podle dalších úředníků je voodoo způsobem, jak mohou být primitivní lidé snadno ovládáni. Průměrná výše IQ v Nigérii je podle různých zdrojů okolo 70 bodů (v ČR je průměr 99 bodů). Podle Menzy je výsledek do 80 bodů -Nižší stupeň slabomyslnosti. Pokud má někdo výsledek do 70 bodů, Menza to označuje za “debilitu, slabomyslnost”. Pokud jsou tito nigerijští imigranti vzorkem průměrné výše IQ jejich země, jejich slepou v důvěru ve voodoo to zcela vysvětluje.

U soudu zaznělo, že ženy poté, co snědly syrové kuřecí srdce, byly říznuty do prsou žiletkou a “kněz” jim do ran vlil krev zabitého zvířete.

Voodoo je již rozšířeno v Itálii, Španělsku a Británii.

Komentáře

komentáře