Foto: Aktivisté obsadili franko-italskou hranici v Alpách a nepouštějí skrz ilegální imigranty

0

Asi stovka aktivistů Generace identity z celé Evropy dnes zahájila akci “Alpská mise” a blokují horské přechody hranice mezi Itálií a Francií. Jde o naprosto jedinečnou akci a aktivisté mají k dispozici i vrtulník.

V jejich prohlášení stojí:

“Tuto sobotu, 21.4. v 9 hodin stovka aktivistů Generace identity obsadila pozice v Alpách v Col de l’Échelle, 25 km od Brianconu, aby zablokovali cestu ilegálním migrantům. Naše týmy hlídají oblast a zabrání jakémukoliv pokusu o nelegální přechod hranice.

“Od léta 2017 proud imigrantů využívajících tuto cestu stabilně roste. Více než 2000 ilegálních migrantů již bylo zaregistrováno. Kolik se jich skutečně dostalo skrz? Macronova vláda odmítá hranici zajistit: dokážeme, že když je vůle, je to možné. Raději než vydávat peníze na nová přijímací centra pro tyto migranty by měl být zvýšen rozpočet pohraniční policie.

“Generace identity požaduje ukončení masové migrace a definitivní uzavření přechodu Col de l’Échelle. Žádnému migrantovi by na této stezce nemělo být dovoleno vstoupit do Francie nelegálně. Francouzi už další migraci nechtějí! Tito nelegální migranti by neměli být ani ve Francii ani v Itálii, ale ve své zemi. Operace Defend Europe ‘Alpy’ začala.”

Aktuální dění lze sledovat na Twitteru skupiny Defend Europe.

Komentáře

komentáře