Přední londýnský chirurg městu předpovídá léto “ultra násilí”

0

Londýn čeká v létě masakr, předpovídá přední londýnský chirurg afrického původu, a varuje před tím, že ultra násilí se v hlavním městě stalo novou normou.

Martin Griffiths, chirurg na Barts Health NHS Trust, říká, že zločinnost s noži a střelnými zbraněmi vyústila v to, že Londýn vypadá více jako Jižní Afrika, nebo centra amerických měst (v amerických velkých městech žijí v centrech obvykle nebílí, bílí žijí na předměstích).

“Kdyby teď bylo teplé počasí, byl by to masakr. Jak se oteplí o pár stupňů, začne to být problém,” varuje doktor.

Tento lékař už začátkem měsíce tvrdil, že někteří jeho kolegové se zkušeností z války přirovnávají situaci v londýnských nemocnicích k válečným zónám středního východu. Ošetřování teenagerů s život ohrožujícími zraněními se při jeho práci v Royal London Hospital stalo denním chlebem.

“Každý den dorazí sanitka s dítětem, které bylo pobodané. To není v pořádku, nejsme ve válce,” tvrdí Griffith, který prý ošetřoval i devítiletého pobodaného.

“Sedíme na resuscitačním oddělení, je 7:30 večer. Ještě není ani tma a máte tu čtyři děti a říkáte si – tohle není to, na co jsem trénovaný.

“Jsem trauma chirurg, ne pediatr. Používáme své dovednosti na dětech, které se používají pro dospělé pacienty. Vítejte do nového normálu.”

Komentáře

komentáře