Efektivní protest amerických identitářů před jihoafrickou ambasádou ve Washington D.C.

0

Je to ironie. Před 30 lety se v hlavním městě USA na Massachusetts Avenue před budovou jihoafrického velvyslanectví konaly časté demonstrace proti apartheidu a za propuštění Nelsona Mandely z vězení. Mandelovo propuštění a konec apartheidu ale v Jižní Africe nakonec vytvořily situaci, kvůli které je třeba demonstrovat znovu. Jen demonstranti se změnili. Jsou bílí, nevěří v komunismus, a vadí jim, že jejich soukmenovci jsou v Jižní Africe denně vražděni a mrzačeni a stát chystá kroky na jejich totální marginalizaci.

Americká organizace mladých univerzitních studentů hájících zájmy bílých lidí v USA a po celém světě, Defend Evropa, uspořádala efektivní protest, při kterém aktivisté položili svá těla kolem sochy Nelsona Mandely, na svá bílá trička si namalovali červené skvrny symbolizující krev a Mandelovi dali kolem krku heslo jeho soudruhů nejen z ANC – Kill the farmer, kill the Boer. Tedy, zabij farmáře (bílého), zabij Búra (potomci holandských osadníků).

To je přesně ten typ akcí, které s relativně malým počtem účastníků mají ten největší mediální dopad. Defend Evropa tak jde ve stopách evropských aktivistů, kteří včera spustili jednu ze svých dalších působivých akcí – obsazení horského hraničního přechodu v Alpách proti imigrantům, kteří tudy procházejí.

Komentáře

komentáře