Starosta Berlína Berlíňanům: Jestli se ve městě v noci bojíte, vezměte si taxíka

0

Velkou nevoli vzbudil levicový starosta Berlína Michael Müller, který obyvatelům hlavního města vzkázal, že pokud se v noci ve městě bojí, mají si vzít taxíka. A přiznal, že ve městě existují oblasti, které sice odmítá nazývat no-go zónami, ale jsou nebezpečné.

“No-go zóny znamenají: Oblasti, do kterých se neodvážíte v žádnou denní ani noční dobu, protože máte strach o život. Něco takového v Berlíně nemáme. Nicméně jsou tu oblasti, kde si v noci raději vezměte taxi, než tudy procházet pěšky.”

Kritika přišla okamžitě. Co prý ti, kdo si taxi nemohou dovolit? Vzdal vládce města zajištění jeho bezpečnosti?

Marcel Luthe z FDP říká, že hlavním úkolem státu je zajistit bezpečí svých občanů. Pokud si prý SPD myslí, že to nedokáže, pak není schopná vládnout.

Florian Graf z CDU vzkazuje rudo-zelené berlínské koalici, že se musí ptát sama sebe, zda preferuje platit občanům taxíka, nebo nasadí více policistů.

A konečně Georg Pazderski z AfD: “Vládnoucí starosta musí zajistit, že občané mohou v noci cestovat. Berlín není tak bezpečný, jaký byl před 20 lety a to je pocit, který sdílí mnozí.

Podle statistik došlo v roce 2017 k dalšímu nárůstu napadení, sexuálních útoků a zločinů spojených s drogami.

Oblasti v Berlíně, které policie označuje za “náchylné ke zločinu”, což je stejně jen eufemismus pro no-go oblast, jsou:

Alexanderplatz, Leopoldplatz, Schöneberg-Nord (Nollendorfplatz a Rainbow Kiez), Görlitzer Park, most Warsaw, Kottbusser Tor, části Hermannstraße, Hermannplatz and a malá oblast Riga Strasse.

Komentáře

komentáře