Stránka Antifa zmizela z Facebooku. Měla přes 280 tisíc fans

0

Shodou okolností se stalo, že česká Facebooková stránka teroristické skupiny Antifašistická akce měla celosvětově ze všech stránek na Facebooku označující se za Antifa nejvíce fanoušků. Ať už sledujete německé nebo britské stránky, žádná ani zdaleka nedosáhla v počtu fanoušků na úroveň té české. Možná za to mohl fakt, že stránka byla založena už dávno a nazývala se prostě “Antifa”, zatímco jiné stránky mají vždy nějaký další podnázev. Mohl tak vzniknout dojem, že česká stránka je jakousi globální stránkou Antifašistické akce a krajně levicově orientovaní lidé jí “lajkovali”. Proto stránka měla ještě nedávno, když byla na Facebooku dostupná, počet fans vyšší než 280 tisíc. To je už ale minulost.

Není jasné, co za zmizením stránky z Facebooku stojí. I přes obrovský počet fanoušků to byla spíše neaktivní stránka. Web Antifašistické akce zveřejnil poslední článek v lednu a Facebook Antifa se omezoval jen na sdílení příspěvků jiných skupin. Jako poslední to byla výzva k narušení srazu německých nacionalistů v Ostritzu. A možná právě tato otevřená výzva k násilí stránce zlomila vaz.

Facebook je pod tlakem. Jeho zakladatel Mark Zuckerberg byl nedávno grilován v americkém Senátu i za to, že Facebook pronásleduje pravicové aktivisty a ty levicové nechává být. Zuckerberg se zapřísahal, že ačkoliv jsou zaměstnanci Facebooku spíše levicově orientováni, Facebook je veřejné fórum pro všechny a cenzura je namířena jen proti “teroristickému a nenávistnému” obsahu. Nu, možná, aby Zuckerberg ukázal nějakou neutralitu, tak největší facebookovou stránku Antifa prostě odstříhli. Vždyť už se také v USA rok otevřeně mluví o zařazení Antifa na seznam teroristických skupin.

Nebo je vysvětlení prostší a to takové, že to ti kluci z Prahy, co stránku administrovali, prostě vzdali, a šli od toho. Jejich ideje dlouhodobě nemají co nabídnout. Většina obyvatel v ČR se s nimi neshodne ani na jednom bodu jejich propagandy a to jednomu vezme elán, ať je sebezfanatizovanější.

Každopádně stránka je pryč a kromě tohoto symbolického připomenutí ze strany Středoevropana moc lidem chybět nebude. Hasta la Vista, Antifascista.

Komentáře

komentáře