Vyšetřování napadení anglické dívky (12) nebylo “cenově efektivní” a policie jej nevyšetřuje

0

Stav anglické společnosti, která je zahlcena zahraničním zločinem a policie nemá dost zdrojů, aby stíhala jeho pachatele, nejlépe vystihuje případ zbité dvanáctileté dívky, jejíž případ policie odmítla vyšetřovat, protože by se to “nevyplatilo”.

Matka dvanáctileté Isabelle, Victoria Woods, se nedala, a s příběhem své dcery šla do novin. Popsala, jak její dceru v Oldhamu napadl gang 15 cizinců, kteří jí tloukli pěstmi, kopali a nakonec shodili z kopce. Oldham je město s velmi početnou “pakistánskou” komunitou.

Vzpomínala, jak její dcera přišla domů v slzách a s pomláceným tělem, celá od bláta, a jak jí šokovala reakce policie.

Den poté, co zločin nahlásila, jí telefonovala nějaká policistka, která jí vysvětlila, že policie se případem nebude dále zabývat, protože nejde o “vážný zločin” a podle ní šlo jen o “rvačku dětí”.

Policie prý rozhodla, že s ohledem na náklady a počet odpracovaných hodin vyšetřování případu není cenově efektivní a “nevyplatí se”.

“Dala jsem jasně najevo, že tím nejsem nijak ohromena a že to podle mě není adekvátní odpověď,” říká matka. “Nešlo o rvačku mezi dívkami. Byla to skupina 15, která bila mojí dceru a jedna z nich to natáčela na telefon. Nešlo o situaci, kdy by se moje dcera mohla bránit. Teď se bojí vycházet ven.”

Paní Woodsové později volala jiná policistka, která jen jinými slovy zopakovala, že policie případ její dcery řešit nebude. Také si prý stěžovala na vládu, že není schopná zajistit více policistů, a že zločin se vymkl kontrole.

Média chtěla vyjádření od policejního vedení, které verzi paní Woodsové potvrdilo. Superintendent Danny Inglis řekl:

“Chápu poplach, který útok na tuto mladou dívku mohl způsobit, ale bylo rozhodnuto, že není ve veřejném zájmu pokračovat ve vyšetřování. Je to kvůli času a zdrojům, které by se tomu musely věnovat, navíc s nejasným výsledkem.”

Komentáře

komentáře