Francie po akci identitářů posílí ochranu alpské hranice

0

Francouzský ministr vnitra slíbil zesílení ochrany horské hranice mezi Francií a Itálií poté, co zde asi stovka identitářů s terénními auty a vrtulníkem zablokovala jeden z horských přechodů a krajně levicové skupiny se pokusily spolu s migranty o přechod jiného.

Slib souvisí s novým francouzským imigračním zákonem, který mimo jiné stanoví trest vězení za nelegální překročení hranice.

Jak Středoevropan informoval zde a zde, aktivisté francouzské skupiny Génération Identitaire doprovázeni jednotlivci z jiných zemí, o víkendu obsadili horský průsmyk ve výšce 1762 metrů, kudy v poslední době procházejí afričtí migranti na cestě z Itálie do Francie. Kromě blokády zde také vztyčili obrovský z dálky viditelný transparent s nápisem: “Hranice uzavřena. Z Evropy si svůj domov neuděláte. Vraťte se domů.”

Na blokádu zareagovaly krajně levicové skupiny a spolu s asi 30 imigranty se pokusily dostat přes blízký přechod Montgenevre, kde se střetly s francouzskou policií. Dva aktivisté těchto skupin byli včera zatčeni.

Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb obě akce odsoudil a označil je za provokace a vyjádření gest.

“Čelíc těmto nepřijatelným akcím nasadíme významný počet policistů a četníků. Zvýšené bezpečnostní síly zajistí absolutní respekt pro kontrolu hranic.”

Migranti se na horské přechody vydali loni v létě poté, co policie obsadila pohodlnější cesty na francouzsko-italském pobřeží. O jejich putování Středoevropan informoval v únoru.

Komentáře

komentáře