Třetina severní Afriky chce emigrovat. Natrvalo. Nejraději do Francie

0

Počet obyvatel severní Afriky, který chce natrvalo emigrovat ze svých zemí, dosáhl rekordní výše. Téměř polovina mladých lidí by svou zemi opustila, pokud by dostali šanci.

Téměř každý třetí ( 32 procent) respondent rozsáhlého průzkumu (5030 Severoafričanů) by emigroval. V roce 2016 to bylo 28 procent.

Dá se říct, že čím mladší respondent, tím větší touha opustit svojí zemi. Zatímco v roce 2016 chtělo odejít 40 procent mladých mezi 15 až 29 lety, nyní je to 46 procent.

Třetina lidí (30 procent) ve věku 30 až 49 by chtěla natrvalo odejít a toto číslo se oproti roku 2016 zvýšilo o 6 procent. Průzkum proběhl v Alžírsku, Egyptě, Libyi, Maroku a Tunisku.

Nejžádanější destinace pro tyto lidi je Francie. Ta je konečně jim podobných plná. Francii by si za svůj nový domov zvolilo 19 procent těch, co by chtěli emigrovat.

Nadějí pro Evropu je, že na druhém a třetím místě je Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty. Platí to ale především pro Egypťany, zatímco ostatní preferují spíše Francii. Nicméně z toho vyplývá fakt, že pokud by Evropa rázně zavřela dveře, a dala tím najevo, že neevropská migrace není vítána a žádoucí, tito potenciální migranti mají i jiné destinace, kam jít. A pro všechny strany bude jistě lepší, pokud tito arabští muslimové odejdou do muslimské arabské země, než do evropské křesťanské, potažmo sekulární země, kde jejich příchod vyvolává pnutí.

Komentáře

komentáře