Evropa je rozdělená víc, než dřív. Kvůli migraci, říká průzkum BBC

0

Velký počet lidí v Evropě věří, že jejich společnost je rozdělena více, než jiný region ve světě a největším důvodem tohoto rozdělení je podle studie britské stanice BBC migrace.

Polovina respondentů v Británii říká, že důvodem sociálního pnutí jsou rozdíly mezi migranty a Brity. Následují náboženské rozdíly, etnické rozdíly a politické názory.

61 procent Italů vnímá, že je společnost rozdělena kvůli imigrantům. Toto číslo je v Evropě nejvyšší. Následuje Británie a Švédsko, kde si to samé myslí 49 procent lidí. Německo se 46 procenty a Francie se 45 procenty.

Nejmenší dojem z toho, že je země rozdělená kvůli migrantům, má ze zemí, kde byl proveden průzkum, Srbsko. To má také jeden z nejmenších počtů imigrantů.

Země, které vnímá největší rozdělení kvůli náboženství, je Belgie. Že střet křesťanství a islámu způsobuje rozdělení společnosti si myslí 50 procent Belgičanů. Ve Francii si to myslí 45 procent respondentů.

Nejméně lidé imigrantům věří v Maďarsku (28 procent) a v Rusku (34 procent). Je ovšem třeba říct, že mnoho zemí v průzkumu chybí, proto tu nejsou výsledky třeba z České republiky, kde to bude podobné.

Komentáře

komentáře