Matka zavražděné Ebby u soudu konfrontovala muslimského teroristu

0

Matka zavražděné jedenáctileté Ebby Åkerlund, kterou loni dodávkou přejel a roztrhal na dvě půlky muslimský terorista Rakhmat Akilov, vraha své dcery tento týden konfrontovala u soudu.

Jeanette Åkerlund popsala soudu ztrátu své dcery těmito slovy: “Byla jsem připravena o život, který jsem měla. Je to šok uvědomit si, že nikdy neuvidím Ebbu vyrůstat, stát se studentkou, zamilovat se, vdát se a mít dětí. Ta bolest se nedá popsat.”

Ebba byla jednou z pěti obětí útoku, při kterém loni v dubnu zfanatizovaný muslim v dodávce vrazil v centru Stockholmu do chodců.

U soudu byl i Ebbin otec. “Byla to skvělá dcera. Ebba byla výjimečná bytost, extrémně pozitivní, vždy šťastná, tvůrčí a talentovaná ve škole.”

Oba rodiče také popsali okamžiky po útoku, kdy prý “každá minuta byla jako peklo”, než se od policie dozvěděli, že Ebba je mrtvá.

Otec popisoval, jak s Ebbou krátce před útokem telefonoval. “Byla to tak nečekaná smrt. Jednu chvíli s ní mluvíte, a v další chvíli už není. Měl jsem zcela zdravou, talentovanou a neobyčejně roztomilou holčičku u které jsem nepředpokládal, že o ní přijdu.”

Komentáře

komentáře