Ghettoizace Británie. Útoky na pracovníky záchranné služby raketově narůstají

0

Počet násilných útoků na pracovníky záchranek v Británii za posledních 5 let vzrostl o 34 procent, zatímco počet sexuálních útoků se dokonce zdvojnásobil.

Za posledních 5 let došlo k neuvěřitelným 14 441 fyzickým útokům, které měly formu pobodání, pokousání nebo poplivání ze strany drogově závislých.

Důkladná zpráva popisuje reporty plné kopanců, úderů, facek, pobodání, poplivání a dokonce napadení samurajským mečem, nebo snahy o shození z mostu.

Neskutečných 94 procent pracovníků záchranek vidělo útok na svého kolegu, či o takovém útoku vědí, a 72 procent bylo napadeno přímo.

21 procent napadených skončilo na nemocenské a 37 procent zvažovalo kvůli útokům změnu zaměstnání.

Problém se nyní dostal až do parlamentu, který bude řešit, zda útoky na pracovníky záchranek postihovat tvrději. Zákon by se týkal i sexuálních útoků, kterých bylo v kalendářním roce 2016/17 zaznamenáno 165.

Pracovníci ministerstva zdravotnictví problém berou vážně. “Nikomu by se nemělo říkat, že násilí je součástí jejich práce. Počet útoků, kterým pracovníci záchranné služby čelí, je nepřijatelný,” říká šéf záchranné služby Kevin Brandstatter.

Komentáře

komentáře