Německá policie: Mezi migranty jsou ke zločinu nejnáchylnější Severoafričané

0
Marocký gang z Casablanky. Možná vaši budoucí sousedé. Ilustrační foto.

Studie provedena německou federální policií (BKA) ohledně zločinnosti migrantů ukazuje, že žadatelé o azyl ze severní Afriky jsou mnohem více náchylnější ke zločinu, než jejich středovýchodní souputníci.

Studie také ukázala, že migranti ze zemí, kterým status azylanta obvykle není udělen, jsou také častěji na dráze zločinu, než jiní.

Například migranti z Tuniska, kteří tvoří jen 0,2 procent uznaných žadatelů o azyl od roku 2015, tvoří mezi azylanty 2,2 procent zločinců. Ještě horší je to s Maročany, kteří mezi uznanými azylanty tvoří necelé procento, ale na kriminalitě azylantů se podílejí ze 7,6 procent. Podle šéfa německých policejních odborů Rainera Wendta migranti s menší šancí dostat azyl “nemají co ztratit”.

Syřané, Afgánci a Iráčané, kteří tvoří 62 procent všech azylantů, se na kriminalitě azylantů podílejí ze 34 procent. Nejčastěji jde o fyzické útoky, krádeže v obchodech a drogová kriminalita.

V některých městech, jako je Berlín, žadatelé o azyl zcela převzali kontrolu nad pouličním prodejem drog.

Mezi lednem a zářím 2017 bylo žadateli o azyl zavražděno 70 lidí, z toho 45 byli jiní žadatelé o azyl.

“Svobodní mladí muži jsou ke zločinu náchylnější. To je stejné všude. Studie také ukazují, že muži od 14 do 30 let jsou v násilných trestných činech jednoduše zastoupeni víc,” dodává Wendt.

Komentáře

komentáře