“Nenávidíme bílé”: Černý gang řádil na jihoafrické farmě. Jedna mrtvá

0
Sheila zemřela po ráně pistolí do srdce

Čtyři černoši byli zatčeni po nájezdu na bílou farmu, při kterém byla zastřelena žena a její švagr svázán a zbit. Gang při útoku řval, že nenávidí bílé.

Čtveřice starších bílých lidí si užívala grilování na farmě v západní části země, když u nich náhle objevila pětice maskovaných mužů, z nichž jeden okamžitě vypálil ránu z pistole do srdce jedné z přítomných žen. Zbylí tři byli svázáni a zbiti, zatímco gang požadoval peníze a zbraně.

Záběry posledních chvil zavražděné z osudného večera

David Thomas (67), inženýr v důchodu, byl zatažen do tmy, kde mu černí několikrát praštili hlavou o zeď, u hlavy mu drželi pistoli, a říkali mu, jak nenávidí bílé.

Jedna z žen, Brenda, vyklouzla z pout a pokusila se utéci, ale byla chycena a znovu zbita. Bití přeživších se prý táhlo celé hodiny, zatímco gang v domě loupil a bral si, co chtěl. V jednu chvíli se Brendě podařilo uniknout podruhé, a po divokém útěku buší, kdy jí na každém kroku hrozilo uštknutí hadem, se nakonec dostala do bezpečí.

Policii ale přivolal druhý z mužů, Shaun, když gang nakonec odešel a zbité muže nechal ležet na zemi.

Útočníky se nakonec podařilo vypátrat díky autu, které ukradli. Kromě mrtvé ženy mohou zbývající tři bílí lidé mluvit o štěstí. Nájezd černých odnesli jen zbitím, bez vážných zranění. Tentokrát se na nich nikdo nevyřádil důmyslným mučením, ani neskončili rozsekaní mačetami. Na rozdíl od své přítelkyně, Heily (63), přežili.

Komentáře

komentáře