Tři politici Front National stíháni za článek o imigrantech

0
Vincent Gérard, jeden z obviněných politiků, vpravo

Tři lokální politici francouzské Národní fronty z města Limoges čelí stíhání za zveřejnění článku v místním časopise o útoku na pracovnici místní nemocnice nově došlým migrantem.

Politici byli obvinění z podněcování k rasové nenávisti díky udání ze strany “Mezinárodní ligy proti rasismu a antisemitismu”.

Ve svém článku politici útočníka popsali jako “jednoho z našich nových obyvatel, pozvaných naší vládou, ubytovaného, nakrmeného, o kterého je zadarmo postaráno a navíc dostal ještě nějaké kapesné”.

Prokuratura zahájení trestního stíhání odůvodňuje tím, že článek je xenofóbní a rasistický.

Vincent Gérard, jeden ze tří obviněných politiků, byl prý překvapen, že jejich popis situace byl prokuraturou a žalující Ligou popsán jako rasistický.

Je třeba říct, že podobné případy se politikům Fronty stávají poměrně často, ale ve většině případů končí vysokou pokutou a ne vězením, což ovšem francouzský stát neomlouvá.

V poslední době to ale odnesl i konzervativní poslanec a bývalý prezidentský kandidát Nicholas Dupont-Aignan, který si dovolil použít výraz “imigrantská invaze” a byl odsouzen k pokutě 5000 eur.

Komentáře

komentáře