Antifašističtí spolubojovníci Kurdů v Sýrii hrozí Francii válkou

0

Krajně levicoví extremisté z Evropy, kteří v Sýrii bojují na straně Kurdů proti islamistům a nyní i turecké armádě, vyjádřili podporu levičákům ve Francii, kteří v poslední době čelí represi ze strany státu. Ten je násilím vyhazuje z míst, které tito lidé nelegálně okupují.

Skupina “Antifašistické síly v Afrinu” zveřejnila video prohlášení, které již bylo odstraněno, ve kterém tvrdí, že jsou ochotni bojovat s francouzskou vládou kvůli střetům mezi policií a anarchisty v Notre-Dame-des-Landes a na univerzitě Tolbiac.

Z univerzity si levičáci odnesli jen pár modřin, ale škody, které nadělali, jdou prý do milionů eur.

Ačkoliv samotné video se nezachovalo, screenshoty z něj ano. Na Twitter je zavěsil novinář a protiteroristický expert Nicolas Henin. Obrázky byly zveřejněny i na krajně levicové platformě de.indymedia.

Evropští levičáci bojující po boku názorově stejně smýšlejících Kurdů přirovnávají turecké operace v severní Sýrii k policejní akci v Notre-Dame-des-Landes. “Ztratili jsme Afrin. Odmítáme přijít o Notre-Dame-des-Landes.”

Skupina následně popisuje, jak chce provádět sabotáže infrastruktur ve Francii.

“Bojovali jsme s Al-Kajdou a al-Nusrou. Bojovali jsme s Islámským státem a tureckým státem. Budeme bojovat s francouzským státem se stejným odhodláním. Už mu nedovolíme zasahovat do každého aspektu našich životů. Tuto válku začal nepřítel, ne my. Ale my budeme těmi, kdo ji ukončí,” chvástají se.

“Našimi prioritními terči jsou turecký stát a francouzský stát, stejně jako všechny fašistické skupiny,” napsali a dodávají, že chtějí praktikovat guerillové taktiky a útočit na policejní, vojenské a další úředníky, kteří jsou prý sice mocní, ale ne nezranitelní.”

Krajně levicové skupiny mají s militantními Kurdy velice dobré vztahy. Kromě pomoci přímo na bojišti v Sýrii jsou s nimi jedna ruka v Německu, a jak se ukázalo, i v České republice. Spojují je stejné, anarcho-komunistické ideje. V případě těchto Kurdů si je třeba uvědomit, že nepřítel mého nepřítele (islamisté) nemusí být nutně můj přítel. Středoevropan otevřeně vystupuje proti jakémukoliv paktování s militantními Kurdy, a nepřímo tak s levicovými extremisty.

Komentáře

komentáře