Pestrá směsice aktivistů bude v Londýně demonstrovat za svobodu slova

0

Sociálními sítěmi letí video, které ukazuje známé i méně známé aktivisty západní pravice s lepící páskou přes ústa. Chtějí tak upozornit na omezování svobody slova, jehož se mnozí z nich stali sami obětí, a vyzývají k účasti na demonstraci v Londýně, která se má uskutečnit 6.května před londýnským Whitehall, kde sídlí vládní budovy.

Na videu, na kterém vidíme velice pestrou směsici aktivistů, a to nejen rasově, ale i názorově, mají tito lidé nejprve přes ústa pásku, ale v druhé části videa si ji demonstrativně strhnou. K projektu se připojili a na videu vystupují například Gavin Mcinness, Milo Yiannopoulos, Stefan Molyneux, Lauren Southern, Count Dankula, Sargon Of Akkad, Tommy Robinson, Raheem Kassam nebo i Martin Sellner a Brittany Pettibone.

Každý z těchto lidí si v menší či větší míře zažil cenzuru, státní šikanu, či přímo perzekuci a také kratší či delší pobyt ve vězeňské cele.

Jejich projekt se jmenuje Den pro svobodu, a zatím se neví, co se bude dít. Zmíněn je Londýn, ale do něj se právě kvůli státní perzekuci někteří aktivisté, jako Southern, Sellner a Pettibone nepodívají. Jisté ovšem je, že tato směska lidí dokáže vytvořit pořádný mediální kolotoč a akce jistě neproběhne bez povšimnutí.

Ač si Středoevropan o některých osobách vystupujících na videu myslí své, jejich svobodu slova, respektive právo na ní, vnímá stejně silně jako třeba u Sellnera nebo u Southern. Nesvoboda, nemožnost se vyjádřit tak, jak člověk cítí, je to nejbrutálnější omezení ducha, jaké lidstvo poznalo. Spojené státy při svém vzniku jasně deklarovaly, s ohledem na historické zkušenosti, že svoboda slova je nedotknutelná, a tuto svobodu umístili na první místo své Ústavy.

Jakékoliv snahy pod jakoukoliv záminkou omezovat lidský ústní nebo písemný projev, jsou něco, s čím se musí bojovat s tou největší tvrdostí a zuřivostí.

Komentáře

komentáře