Rakouská policie spadající pod pravicové nacionalistické Svobodné provedla razie proti Identitářům

0

Rakouská policie provedla razie na deseti adresách tamních identitářských aktivistů včetně domu Martina Sellnera. Policie zabavila všechna elektronická zařízení včetně telefonů a počítačů. Prokuratura se snaží získat důkazy pro obvinění organizace Hnutí identity ze zločinného spiknutí.

Oznámení o raziích zveřejnil sám Martin Sellner, který na Twitteru oznámil, že policie prohledala jeho byt ve Vídni a zabavila veškerou elektroniku. Důvodem je prý kritika Islámu. Přitom nová rakouská vláda je silně pravicová, s velkým vlivem nacionalistické FPÖ. Státní zástupci ovšem postupují nezávisle na státu a tak jde zřejmě o partyzánskou akci jednoho prokurátora.

Napovídají tomu další informace, které Sellner zveřejnil, a to fakt, že jde o prokurátora ze Štýrského Hradce, který se skupinu snaží kriminalizovat a ideálně zakázat od roku 2016, kdy skupina na střechu sídla strany Zelených v Grazu vyvěsila mohutný transparent s prostým nápisem “Islám zabíjí”.

Prokurátor prý doufá, že důkazy, které se mu při prohlídkách podaří najít, mu umožní skupinu zakázat podle rakouského zákona o zločineckých organizacích kvůli údajnému “podněcování nenávisti vůči náboženským a etnickým skupinám”.

Prokurátor Dr Christian Kroschl razii mezitím potvrdil médiím s tím, že aktivisté jsou vyšetřovaní kvůli založení zločinecké organizace a podezřelí z “podněcování” a poškozování majetku.

Generace či Hnutí Identity je nenásilná organizace, která působí ve více zemích Evropy, a její náplní jsou především efektní veřejné akce upozorňující na problém s nelegální migrací či problémy s neevropskými migranty.

Kurzi a Strache, zastavte kriminalizaci rakouských patriotů! Máte lepší věci na práci.

Komentáře

komentáře